25 sierpnia 2023

Kobiety w biznesie!

Nie od dziś wiadomo, że kobiety mają coraz to większe spektrum głosu na odpowiedzialnych stanowiskach.

Kobiety od wielu lat odgrywają kluczową rolę na najwyższych stanowiskach - niezależnie od rozmiaru firmy czy branży, w którejdziała. Pod tym względem polski rynek ma sporo powodów do zadowolenia, a raporty wskazują, że pozycja kobiet ciągle się umacnia. Globalna średnia firm, w których kobiety zasiadają naodpowiedzialnych stanowiskach, wynosi około 30%.

W ciągu 15 lat tworzenia opracowań zaobserwowano wzrost, aż o 10%. Również w branży turystycznej kobiey są coraz bardziej widoczne. Najczęściej obejmują stanowiska Manager Marketingu, bądź Dyrektor Kreatywny. 

Choć kobiety w biznesie trafiają na cały labirynt przeciwności – zaczynając od wyboru studiów, gdzie kobieta może być zachęcana bądź zniechęcana do pójścia na dany kierunek, przez rekrutacje, podczas których kobiety mogą otrzymać gorszą propozycję wynagrodzenia niż mężczyźni, aż po sytuacje zawodowe, w których nie docenia się efektywności
i kompetencji kobiety, a jej sukces przypisuje się środowisku, zespołowi. Labirynty cały czas są, ponieważ wciąż w różnych obszarach widoczny jest brak równych szans. 

Pamiętajmy, że wiele kobiet w Polsce, obejmuje stanowiska Prezesów w dużych spółkach. Miło się patrzy na kobiety, które ciężką pracą i uporem dążą do najwyższych celów.Bibliografia:
1. http://wiadomosciturystyczne.pl/

 

 

Kobiety w biznesie

Polityka cookies

Polityka prywatności

Dane adresowe:

Śledź nas na:Simply Travel Sp. z o.o

ul. M.Medweckiego 17,
31-870 Kraków

NIP: 6842566567

tel: +48 12 376 82 83

e-mail: office@simplytravel.com.pl